Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 18 kwietnia 2021

By 20 kwietnia 2021No Comments
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. TYDZIEŃ BBIBLIJNY W PARAFII PW. MATKI BOŻE JNIEUSTAJACEJ POMOCY W BIBICACH CZYTANIE DZIEJÓW APOSTOLSKICH ROZPOCZNIEMY W PIĄTEK 23 KWIETNIA O. GODZ. 18: 30. Proszę o wpisywanie się do czytania poszczególnych rozdziałów. Można rozdziały sobie podzieli np. w rodzinie. Kiedy będziemy czytać na stornie fc naszej Parafii będzie trwała transmisja? Można się zapisywać na stornie www.Parafia bibice.Pl – odnośnik Tydzień Biblijny.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. 18.

4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 17. Młodzież z klas pierwszych liceum zapraszam na spotkanie do kościoła (odbędzie się według zasad reżymu sanitarnego- proszę, by młodzież przed, w trakcie i po spotkaniu zachowywała się zgodnie z zasadami, które obecnie obowiązują. Młodzież z klas siódmych i ósmych zapraszam do uczestnictwa w spotkaniu poprzez Internet. Proszę, by zaznaczyć swoją obecność. Od dzisiaj do 31 maja będziemy omadlać młodzież bierzmowaną. Proszę o włączenie się w DUCHOWĄ ADOPCJĘ MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ.

5. W marcu rozprowadzono żywność o wartości 32239.69 Zł. Dziękuję za przywożenie żywności. Szymonowi Alibożkowi za podliczanie faktur.

6. Dziękuję za dzisiejsze ofiary z przeznaczeniem na realizowanie inwestycji rozbudowy zaplecza duszpasterskiego naszej parafii. Dziękuję z kwiaty do kościoła i dary do kuchni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Chętnie wysłucham sugestii na temat miejsca, gdzie postawić na stałe SERDEUCZKO NA PLASTIKOWE ZAKRETKI.

7. W tym tygodniu patronuje nam:
– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!