Ogłoszenia Duszpasterskie 11 kwietnia 2021

By 13 kwietnia 2021No Comments
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia, jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Na ręce Pana Wojciecha Alibożka – przewodniczącego naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Pana Pawła Matrasa koordynującego przywożenie żywności bardzo dziękuję w imieniu Parafian i swoim za poświęcony czas i pomoc świadczoną ludziom w naszej parafii i nie tylko. Bóg zapłać!

2. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i I szkoły średniej będzie w piątek o godz. 17 w o-line transmitowana przez stronę parafialną portalu społecznościowego. Dla młodzieży z klas I szkoły średniej planowane jest bierzmowanie 25, maja a klas VIII w następnym roku szkolnym.

3. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii planowana jest na 15 i 16 maja. Natomiast ostateczna decyzja zostanie podjęta po konsultacjach z przedstawicielami Rodziców czy te daty będą aktualne czy nie.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Kazimierz Dziurdzia. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

7. Dziękuję Druhom Strażakom a dezynfekowanie naszego kościoła. Dziękuję za dary do kuchni ( specjalne ziemniaki na frytki; truskawki itp.). Bóg zapłać. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy