Ogłoszenia Duszpasterskie 4 IV 2021

By 5 kwietnia 2021No Comments
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

1. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która – jak już mówiliśmy wczoraj – rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest, zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.

2. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę.

3 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na święta i przeżycia Triduum Sacrum. Bóg zapłać p. kościelnemu, p. organiście, Druhom Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Drogi krzyżowej, dezynfekowanie kościoła oraz wartę przy grobie Pana Jezusa. Na ręce pani Krystyny Skora dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali, dekoracje, ciemnicy, grobu pańskiego, czyścili płaskorzeźby drogi krzyżowej, sprzątali w kościele i wokół kościoła. Dziękuję katechetom: p. Katarzynie p. Andrzejowi, p. Sławomirowi, p. ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i właściwego przeżycia tych wielkich dni w okresie liturgicznym. Bardzo dziękuję za dary do kuchni i przywożącym żywność do naszej parafii.

4. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. W następną niedzielę Msza św. o godz. 11 będzie na polu. Dziękuję p. Organiście i p. Kościelnemu za wielką życzliwość i elastyczność w posłudze. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl oraz stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy