WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTA WIELKANOCNE W PARAFII PW. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W BIBICACH

By 2 kwietnia 2021No Comments

1. Spowiedź Święta odbywa się codziennie w środę i czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00. W tym czasie można także przyjąć Komunię św. Natomiast jest możliwość umówienia się telefonicznie na spowiedź. (12 285-85-00). Jednocześnie przypominam, że okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa w tym roku już od 26 lutego aż do 7 czerwca. W Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny będzie możliwość przyjęcia Komunii po Mszy św. o godz. 11.

2. Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 2200. W tym szczególnym dla kapłanówdniu, proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów.

3. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie, w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek trwa adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 15:00 rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po nowennie będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00 odczytaniem opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, a następnie uroczystą modlitwą powszechną, adoracją Krzyża, Komunią Świętą i zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu – adoracja potrwa do godz. 24:00.

4. Wielka Sobota– Od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. na zewnątrz kościoła. Można stanąć ze święconką także na parkingu obok kościoła, pod domem ludowym i przy budynku OSP. Proszę o zachowanie zgodne z przepisami. O godz. 14:00 modlitwa błogosławieństwa będzie również transmitowana przez Internet.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego

5. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan.
– Procesja i Msza Święta rezurekcyjna odbędą się o godz. 6:00.
Msza Św. o godz. 6:00, dodatkowa Msza Św. o godz. 9:30 i o godz. 11:00. w zależności o warunków atmosferycznych, będzie odprawiona na zewnątrz kościoła, by mogło w niej uczestniczyć więcej ludzi. Podobnie w poniedziałek wielkanocny Msza Św. o godz. o 11:00 będzie odprawiona na zewnątrz.Po Mszy św. o godz. 11:00, czyli około godz. 12:15 będzie możliwość przyjęcia Komunii Św. dla tych, którzy łączyli się w modlitwie przez Internet.

W CZASIE WSZYSTKICH NABOŻEŃSTW, JEŚLI TYLKO POZWOLI NA TO POGODA DRZWI W KOŚCIELE BĘDĄ OTWARTE NA OŚCIERZ, ABY OSOBY, KTÓRE BĘDĄ NA ZEWNĄTRZ MIAŁY LEPSZY KOMFORT UCZESTNICTWA W NABOŻEŃSTWACH.

Wszystkie nabożeństwa będziemy transmitować poprzez stronę https: //www.facebook.com/BibiceParafiaPwMatkiBozejNieustajacejPomocy

Drodzy Siostry i Bracia
Bibiczanki i Bibiczanie

Po czterdziestu dniach Wielkopostnej refleksji zbliżamy się do dnia, w którym na nowo dane nam będzie dotknąć największej Tajemnicy Chrześcijaństwa – Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ten moment odmienił dzieje ludzkości i winien każdego dnia na nowo przemieniać nasze serca.
W tym szczególnym czasie życzę, aby Zmartwychwstały Pan udzielił Wam i Waszym bliskim wszelkich potrzebnych łask. Otwórzcie przed Nim Wasze serca i pozwólcie, aby wciąż na nowo stawał się Waszą Drogą, Prawdą i Życiem. Niech Miłość Chrystusa, która jest większa niż grzech i śmierć, rozleje się w Waszych sercach, i doda Wam sił w codziennym pielgrzymowaniu. Niech Pan odsunie od Was wszelkie lęki i niepokoje, bo „w miłości nie ma lęków, lecz doskonała miłość usuwa lęk” (1 J, 4,18).
Niech radość wypływająca z tego wydarzenia pogłębia radość Wielkanocnego Poranka, będzie naszym wielkim radosnym dziękczynieniem za dar życia, który otrzymaliśmy od Pana Boga i naszych Rodziców.

Obejmuję Was Wszystkich Swoją modlitwą.
Życzę komunii z Bogiem i bliźnimi!

Ks. Jan Przybocki