Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 28 III 2021 r.

By 28 marca 2021No Comments

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii dzisiaj o godz. 18.

3. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie kościoła oraz otoczenia na święta. Proszę także do włączenia się i prowadzenia liturgii w Wielkim Tygodniu. Można zapisać się przez stronę internetową parafii

4. Baranki wielkanocne na stół wielkanocny i paschaliki są przy wejściu do kościoła. – niech nie zabraknie na stole wielkanocnym takiego baranka, lub pachalika – to nasza jałmużna postna. W lutym rozdano żywność za 32297 zł. i 69 gr.

5. Spowiedź św. w środę od 17 do 18. W tym czasie można także przyjąć Komunię św. Natomiast jest możliwość umówienia się telefonicznie na spowiedź. (12 285 85 00).

6. W Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00.

7. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 15: 00 będzie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po nowennie będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18: 00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Odśpiewamy 3. cz. Gorzkich Żali. Adoracja będzie do godz. 24.

8. Wielka Sobota – od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów o godz. 8; 9; 10; 11; 12; i 13. na zewnątrz kościoła. Można stanąć ze święconką także na parkingu obok kościoła, pod domem ludowym i przy budynku OSP. Proszę o zachowanie zgodne z przepisami. O godz. 14. modlitwa błogosławieństwa będzie transmitowana przez Internet.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego

9. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan. Procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6. Msza św. o godz. 6 i 11 w zależności o warunków atmosferycznych będzie odprawiona na zewnątrz kościoła, by mogło w niej uczestniczyć więcej ludzi. Podobnie w poniedziałek wielkanocny o godz. 11. W Wielką Niedzielę dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9: 30. Po Mszy św. o godz. 11 czyli około 12: 15 będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy łączyli się w modlitwie przez Internet.

10. Dziękuję za posadzone kwiaty przy kościele oraz do przystrojenia ołtarza polowego. Druhom OSP Bibice dziękuję za dezynfekowanie naszego kościoła i zapraszam do warty przy Grobie Pańskim.

11. Jak Państwo zauważyliście jest przy kościele kosz na chleb dla zwierząt. Proszę także chętnych rolników o zgłoszenie chęci zabierania chleba. 12. Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji zbierania ubrań dla osób bezdomnych, podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Zarówno tym którzy oddali ubrania, jak i tym którzy rozpowszechniali informacje na portalach społecznościowych. Szczególne podziękowania za pomoc przy zbiórce odzieży dla wspaniałej ekipy: Olgi Kubiczek, Artura Piekarza oraz Łukasza Kruka. 13. Na ten trudny czas trzeba, byśmy wszyscy powiedzieli: JEZU UFAM TOBIE

Szczęść Boże !