Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 21 marca 2021

By 22 marca 2021No Comments
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Szczegóły w folderach rozłożonych w ławkach kościelnych.

4. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 17 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 18:30 dla młodzieży i dorosłych.

5. Najbliższa niedziele do Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. W niedzielę palmową o godz. 18 przed kościołem rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Pójdziemy tradycyjną trasą. Chętnych do czytania rozważań oraz włączenia się w liturgię Triduum Sacrum proszę o kontakt.

6. Można nabyć baranki i paschaliki CARITAS. Parafia musi zapłacić 6 zł. za sztukę.

7. W tym tygodniu przy kościele zostanie postawiony KOSZ NA CHLEB (tylko i wyłącznie chleb-najlepiej podsuszony). Trzy razy w tygodniu osoby, które mają zwierzęta będą sobie ten chleb zabierały.

8. Jak w poprzednich latach jest możliwość odpisu 1 % podatku na Magnalia Dei z dopiskiem Bibice.

9. W Bibicach organizowana jest zbiórka odzieży używanej, którą przekażemy krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio – organizacji, która na co dzień wspiera ponad dwa tysiące osób bezdomnych. W szczególności potrzebne są męskie: spodnie dresowe, bluzy (z kapturem są najbardziej pożądane) swetry, podkoszulki z krótkim rękawem, buty wygodne na płaskiej podeszwie, nowa bielizna damska i męska potrzebne są także MASECZKI (jednorazowe i wielokrotnego użytku) Dary można zostawić w Domu Ludowym w Bibicach, ul. Rynek 2, sala na parterze, po lewej stronie budynku (obok Izby Regionalnej).W TERMINACH: 26.03.2021, w piątek godz. 17.00 – 18.00 oraz 27.03.2020 w sobotę, godz. 12.00-13.00

10. W czasie rekolekcji składka będzie zbierana na potrzeby związane z rekolekcjami.

11. Niebawem na naszej stronie parafialnej będzie utworzona zakładka POMOC FIRMOM Z PARAFII. Mija rok odkąd żyjemy w czasach pandemii. To czas wielu obostrzeń, zamknięcia lub mocnego ograniczenia działania dla wielu firm. Nie wszystkie firmy mogą korzystać z pomocy Państwa a nawet, jeżeli z niej korzystały to jest ona niewystarczająca lub dawno się skończyła. Coraz częściej docierają do mnie głosy o bardzo złej sytuacji wielu naszych parafian prowadzących w tym trudnym czasie swoje firmy. Dotyczy to także informacji na temat możliwości zakupu produktów żywnościowych pochodzących bezpośrednio od rolnika. Stąd też taki pomysł, aby wspierać ich poprzez nasze zakupy czy korzystanie z usług, które świadczą. Na stronie będą podane krótkie wizytówki tych firm oraz rolników wraz z danymi kontaktowymi. Proszę o zgłaszanie się firm/przedsiębiorców z naszej parafii, rolników, warzywników, którzy takiej pomocy potrzebują. Zgłoszenia można przesyłać na adres [email protected] lub przez kontakt osobisty ze mną po każdej Mszy świętej. Państwa zaś proszę o sprawdzanie na naszej stronie czy akurat z usług tych firm możecie skorzystać i w miarę możliwości i potrzeb wspierania naszych parafian będących w potrzebie.

12. Dziękuję Druhom Strażakom a dezynfekowanie naszego kościoła. Dziękuję za dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego naszej parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!