Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 II 2021

By 14 lutego 2021No Comments
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela, poniedziałek i wtorek to dni szczególnej modlitwy w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj od godz. 9 do godz. 11. W poniedziałek i wtorek od godz. 17 do 18.

2. W najbliższą środę Popielcem rozpoczniemy 40. dniowy, święty czas pokutny. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu na zakończenie każdej Eucharystii pobłogosławimy orzechy. Zachęcamy do przyniesienia orzechów włoskich w środę. Jest to zwyczaj znany w Polsce, a wziął się od św. Andrzeja Świerada, pustelnika żyjącego w X wieku, który na czterdzieści dni postu brał do jedzenia tylko czterdzieści orzechów włoskich, które wydzielał mu ojciec przełożony. Informujemy także, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje wiernych od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Post ścisły, czyli ograniczenie spożywanych posiłków do jednego sytego i dwóch lekkich w ciągu dnia. Jeśli chodzi o wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to obowiązuje ona wszystkich od ukończenia 14 roku życia, aż do śmierci. Zachęcamy, by powoli uczyć postu i wstrzemięźliwości dzieci i młodzież.

3. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 odbędzie się w naszym kościele parafialna katecheza wielkopostna. U progu świętego czasu Wielkiego Postu zachęcamy do udziału wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Katecheza będzie też transmitowana przez Internet.

4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30 a Msza Święta wieczorna o godz. 18.

5. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11 Droga Krzyżowa, a o godz. 15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu.

6. Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.

7. W styczniu rozprowadzono w naszej parafii żywności o wartości 32611,35 gr. Dziękuję za przywożenie żywności oraz zawożenie codziennie wieczorem do rodzin.

8. Pogrzeb śp. Apolonii Demków będzie w środę o godz. 13.

9 . Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego parafii. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!