Ogłoszenia Duszpasterskie 3 stycznia 2021

By 6 stycznia 2021No Comments
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU

1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8; 9: 30; 11 i 16. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2021, co tłumaczymy również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

2. Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie odbędą się wizyty duszpasterskie, które dawały sposobność do indywidualnych rozmów oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z duszpasterzem. Aby podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy rodziny na Mszę św. do kościoła o godz. 18 z ulic naszej parafii wg. ustalonego harmonogramu kolędowego. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych. Na zakończenie będzie obrzęd poświęcenia wody, którą wierni przyniosą ze sobą. Po powrocie z kościoła rodziny wspólnie pomodlą się o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Przy okazji Mszy św. osoby chętne będą mogły złożyć do puszki tradycyjną ofiarę, która stanowią także wsparcie dla misji, budownictwa sakralnego, seminarium duchownego oraz księży chorych i emerytów. Możliwe są także indywidualne odwiedziny na wyraźne zgłoszenie poszczególnych rodzin. Kartki do zgłoszenia takiej wizyty są przy prasie religijnej. Prosimy, aby je złożyć w skrzyneczce do 6 stycznia.

3. Na spotkania modlitewno-kolędowe w najbliższym tygodniu zapraszam mieszkańców: ul. Kościuszki numeru od 1 do 90 w czwartek 7 I o godz. 18 ul. Kościuszki od numeru 91 do końca i z ul. Krótkiej w piątek 8 I o godz. 18 ul. Szkolnej w sobotę 9 I o godz. 18

4. Od 1 stycznia wierni naszej parafii mogą włączyć się w internetowe rekolekcje Oddanie33. Rekolekcje te trwające 33 dni dają okazję przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Adres: https://www.youtube.com/channel/UCM7i7hnwXS9Dj8gYv0oa0QQ

5. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

6. Zamierzamy na stornie internetowej parafii uruchomić. „Bibicki kącik kulinarny”. Proszę o przesyłanie przepisów na adres internetowy parafii.

7. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

8.Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

9. Kolejnym etapem w rozbudowie zaplecza duszpasterskiego w Bibicach będzie zamówienie okien, drzwi i bram. Jeśli, ktoś z Parafian, rodzina lub w sąsiedztwie kilka rodzin chciałoby mieć konkretny wkład poprzez fundowanie np. konkretnego okna lub drzwi, to proszę o kontakt.
Wykaz cen okien w zależności od wielkości w części rozbudowującej się zaplecza duszpasterskiego
1. – 925 zł.
21. -1260 zł.
22. -1260 zł.