Ogłoszenia Duszpasterskie 4 października 2020

By 6 października 2020No Comments

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18. Czyli ok. godz. 18: 30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Spotkanie Grupy apostolskiej będzie w poniedziałek o godz. 18, 30. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. W środę i w czwartek na Mszy, św. o godz. 18. zostaną poświęcone różańce dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19. Chłopaków, którzy chcą włączyć się do grupy ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 9:30.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 18.

4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7. Akcja stałej pomocy: MOGĘ POMÓC, MOGĘ OFIAROWAĆ, POTRZEBUJĘ POMOCY.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Rodzicom dzieci z klasy 4 szkoły prywatnej dziękuje za kwiaty do kościoła. Paniom dziękuje i ich ułożenie. 10. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !