Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 20 września 2020

By 20 września 2020No Comments

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, chór Psalite Deo; grupa Magnalia Dei; ministranci, lektorzy, Róże Różańcowe; Grupa Apostolska Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 7. będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

5. Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie w poniedziałek o godz. 18:30., spotkanie Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 19.

6. Spotkanie dzieci z klasy 4. Które w najbliższą sobotę o godz. 11 przystąpią do pierwszej Komunii św. będzie środę i czwartek o godz. 19. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 16.

7. Ks. Jan Kruczyński od 47 lat zbiera doświadczenia związane z powstawaniem, formowaniem i animacją małych grup oraz ich właściwym miejscem w Kościele katolickim i społeczeństwie.

Ks. Jan będzie prowadził w naszej parafii ewangelizację według następującego programu:

 

Piątek 25.09

17.00 Adoracja

18.00 Msza Święta

19.00  Wielbienie

20.00  Konferencja

20.45  Modlitwa za chorych.

Zakończenie

 

Sobota 26.09

10.00 Wielbienie

11.00 Konferencja

12.00 Modlitwa wstawiennicza.

12.30 Zakończenie spotkania.

 

8. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. 10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !