Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 13 września 2020

By 13 września 2020No Comments

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest, więc także znakiem naszej nadziei.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.

5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Serdecznie zapraszam.

7. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 8 i 1. szkoły średniej będzie w piątek o godz. 16: 30. Proszę rodziców o przypomnienie młodzieży.

8.W najbliższą niedzielę, 13 września, po sumie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, odbędzie się zwiedzanie Izby Regionalnej w Bibicach. Oprowadzanie odbędzie się z wnuczką Pana Henryka Banasia, Panią Anną Sobczyk.

9. W mieniu tych, którzy będą korzystali z krwi dziękuję OSP w Bibicach za kolejny już raz zorganizowanie akcji oddawania krwi. Zarejestrowało się 40 osób. Krew oddało 31 dawców, co dało 13, 95 litra. Dziękuję także Straży za dezynfekowanie kościoła. Bóg zapłać.

10. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że III ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym, we wtorek 15 września, w godzinach od 9.00 do 11.00 i od 16. 30 do 17. 30.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła. Pogrzeb śp. W następną 3. niedzielę miesiąca składa będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Pogrzeb śp. Janiny Sierant będzie w poniedziałek o godz. 15. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !