Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 września 2020

By 6 września 2020No Comments

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest, jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić?

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.

4. Rodziców dzieci z klasy czwartej, które mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. pod koniec września zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19: 30. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.

6.Spotkanie młodzieży z klas 8. i 1. szkół średnich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18.45. Spotkanie poprowadzi Pan Piotr Śliwiński – zdobywca Mont Everestu w 2018 r., podróżnik, który 12 razy w różnych konfiguracjach i różnymi trasami objechał świat dookoła da świadectwo i podzieli się z nami swoimi przeżyciami. Na to spotkanie zapraszam także wszystkich chętnych.

7. Ochotnicza straż pożarna w Bibicach zaprasza na kolejną akcje krwiodawstwa 6 września niedziela od godz. 9.00 do 14.00. w remizie. Wszystko w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz maseczki. Dzień przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu.

8. Jest propozycja, by przypomnieć dzieciom i młodzieży, jak wyglądał początek roku szkolnego oraz nauka w szkole w poprzednich pokoleniach. Jeśli ktoś zechce udostępnić swoje zdjęcia z tego czasu to bardzo proszę o przesłanie na adres: [email protected]

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !