Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 lipca 2020

By 26 lipca 2020No Comments

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki w sobotę o godz. 8. Podczas pierwszo sobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Będziemy się modlić także za małżeństwa i rodziny spodziewające się dziecka i pragnące potomstwa. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Państwu młodym dziękuje za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Dziękuję za wykoszenie trawy. W tym tygodniu będziemy kryć dach na plebanii. Wczoraj z racji św. Krzysztofa złożono ofiarę w wysokości 250 zł z przeznaczeniem na zakup samochodów dla misjonarzy szczególnie w Afryce.

Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże