Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 maja 2020

By 1 czerwca 2020No Comments

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. Jutro także obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18. zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18 czyli ok. godz. 18:30. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. Zbliża się termin pierwszej Komunii i spowiedzi św. zaplanowany na 20 VI o godz. 10 i 21 VI o godz. 9: 30; 11 i 12:30.

a) Wraz z Katechetami zorganizujemy spotkania przygotowujące do Komunii św. w kościele w grupach, w których Dzieci będą przeżywały uroczystość. Na tych spotkaniach rozdamy Dzieciom książeczki komunijne, by mogły się przed uroczystością z nimi zapoznać.

b) Terminy spotkań będą następujące:

Wtorek 2 VI godz. 17. 00 kl. IIIa i IIIb godz. 19. 00 kl. IIIc i IIId
Wtorek 9 VI godz. 17.00 IIIa i IIIb godz. 19.00 IIIc i IIId
Poniedziałek 15 VI godz. 17.00 – kl. III A godz. 19.00 – kl. III B
Wtorek 16 VI godz. 17.00 – kl. III C godz. 19.00 – kl. III D

c) Na pierwsze spotkanie każdej grupy proszę, by dzieci przyniosły książeczki, które otrzymały w październiku na rozpoczęcie roku przygotowań.

– Spowiedź święta planowana jest w następującym porządku:

W piątek 19 VI – godz. 16. 00- kl. III C

W sobotę 20 VI- godz. 14. 00 – kl. III A
godz. 15. 00 kl. III B
godz. 16. 00 kl. III D

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W sobotę Msza św. ku czci NMP będzie w o godz. 8. Po Mszy św. nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Procesja Bożego Ciała pójdzie tradycyjną trasą.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
• 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!