Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 stycznia 2019

By 19 stycznia 2020No Comments

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

2. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Pytają oni często, które wyznanie chrześcijańskie jest prawdziwe i wierne Chrystusowej nauce, skoro jest ich tak wiele.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących ulicach

Kolęda 20 – 28 I 2020r.

ul. Warszawska od numeru 195 do końca w poniedziałek 20 I od godz. 13
ul. Kasztanowa we wtorek 21 I od godz. 12
ul. Wiśniowa we wtorek 21 I od godz. 15
ul. Galicyjska od numeru 1 do 24 E w środę 22 I od godz. 12
ul. Galicyjska od numeru 25 do końca w czwartek 23 I od godz. 13
ul. Orzechowa w czwartek 23 I od godz. 17
ul. Olszynowa w piątek 24 I od godz. 13
ul. Brzozowa od numeru 132, ul. Sezamkowa, ul. Bajkowa i ul. Zielona w sobotę 25 I od godz. 9
ul. Sosnowa w niedzielę 26 I od godz. 13:30
ul. Akacjowa i Na Czekaj od numeru 16 do numeru 8i/1 w poniedziałek 27 I od g. 14
ul. Szkolna od numeru 43 we wtorek 28 I od godz. 9

6. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 9.

7. Pogrzeb + śp. Wojciecha, Józefa Zabiegaj będzie we wtorek 21 I o godz. 14.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).

9 . Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za ofiary z przeznaczeniem na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Ogłoszeni i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże