Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 stycznia 2020 r.

By 12 stycznia 2020No Comments

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

4. Trwa wizyta duszpasterska. Porządek w najbliższych dniach będzie następujący:

ul. Graniczna od numeru 7 do 17, ul. Jagodowa i Jaśminowa, Zagaje we wtorek 14 I od godz. 13
Ul. Dworska w środę 15 I od godz. 13
ul. Warszawska od numeru 159 do 190 w czwartek 16 I od godz. 13
ul. Graniczna od numeru 53 do 105 A w piątek 17 I od godz. 13
ul. Leszczynowa i ul. Graniczna od 119 do końca w sobotę 18 I od godz. 9
ul. Kwiaty Polne w niedzielę 19 I od godz. 13:30
ul. Warszawska od numeru 195 do końca w poniedziałek 20 I od godz. 13
ul. Kasztanowa we wtorek 21 I od godz. 12
ul. Wiśniowa we wtorek 21 I od godz. 15

5. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę na godz. 19. Najbliższe spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek 17.01.2020 O godz. 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę 18.01 o godz. 8.

6. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

7.Serdecznie zapraszamy na wykład ks. Piotra Pieto „Śpiewałem dla świętego”, który odbędzie się w czwartek 16 stycznia o godz. 19 w Szkole Wierchy Fundacji Sternik w Krakowie przy ul. Radzikowskiego 52. Kapelan szkoły ks. Piotr Prieto przybliży nam postać św. Josemarii, Escrivy, którego miał szczęście poznać osobiście. Święty Josemaria Escriva to kapłan, z którym warto żyć w przyjaźni, na co dzień, bowiem w zwykłym i cierpliwym spełnianiu obowiązków każdego dnia widział drogę do świętości dla każdego chrześcijanina. Zwykł mawiać, że „wielka świętość” polega na codziennym wykonywaniu „małych obowiązków”. O wielkiej wytrwałości, a zarazem zwyczajności świętego, opowie naoczny świadek jego życia.

8. Pogrzeb + śp. Konrada Mikołajczyk będzie w poniedziałek 13 I o godz. 13 w kaplicy przy ul. Reduty na cmentarzu Batowickim

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej. 11. 1 Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców i wszelkich potrzebnych łask!. W następną 3. Niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę plebanii i zaplecza duszpasterskiego. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!