Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 GRUDNIA 2019

By 29 grudnia 2019No Comments

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8; 11 i 16. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W pierwszy czwartek miesiąca proszę o poprowadzenie adoracji od g. 17-18. Będzie także okazja do spowiedzi św. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. Okazja do spowiedzi od 17 do 18.

5. W następny poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8;11:30 ( ze względu na Orszak Trzech Króli); i16. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Święto Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości na Orszak Trzech Króli w poniedziałek 6 stycznia 2020 roku, w Święto Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. utworzymy kolorowy korowód, śpiewając kolędy i pastorałki, przemaszerujemy do Parku w Zielonkach Tam, wespół z Parafianami z Węgrzc, Zielonek i Witkowic oddamy pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Proszę, o ile to możliwe i warunki pogodowe będą sprzyjające, pomóżcie Waszym dzieciom i wnukom kolorowo się poprzebierać. Zachęcam i starszych, aby wspominając dawne zwyczaje kolędników, chodzenia z szopką, sami przyszli, na pewno już zapomnianych, strojach kolędników. Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji, proszę o kontakt z panem Tadeuszem Łyskiem, lub ze mną.

6. W pierwszą sobotę Msze św. będą o 8 i o 18. Nabożeństwo z racji pierwszej soboty będzie po Mszy św. o godz. 8. W czasie Mszy św. i nabożeństwa pierwszo sobotniego będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin pragnących i spodziewających się potomstwa. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe.

7. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w piątek o godz. 19:30.

8.Porządek kolędy od 28 XII 2019 do 9 I 2020 r.

ul. Zarzecze od numeru 1 w sobotę 28 XII od g. 9

Rynek i ul. Kościelna w niedzielę 29 I od g. 13:30

ul. Spacerowa od numeru 1 do 80 w poniedziałek 30 XII od godz.

ul. Bukowa od numeru 3 we wtorek 31 XII od 9

ul. Spacerowa od numeru 82 do końca w czwartek 2 I od godz. 9

ul. Źródlana od numeru 2 w piątek 3 stycznia od godz. 13

ul. Kościuszki numery nieparzyste od 1 do 87 w sobotę 4 stycznia od godz. 9

Ul. Parkowa od numeru 1 do 35 C w niedzielę 5 stycznia od godz. 13:30

ul. Parkowa od numeru 37 do końca we wtorek 7 stycznia od godz. 13

ul. Kościuszki numery parzyste w środę 8 stycznia od godz. 9

ul. Topolowa i Lipowa od numeru 59 w czwartek 9 stycznia od godz. 9

9. U progu nowego roku kalendarzowego 2020 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
2 I – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe).

11.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl