Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 listopada 2019

By 3 listopada 2019No Comments

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. W poniedziałek odbyło się robocze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w czasie, którego wyłoniono wykonawcę rozbudowy zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Rada zdecydowała, że rozbudowa rozpocznie się na wiosnę. Tempo i data zakończenia w głównej mierze będą zależały od możliwości finansowych parafii. W pierwszym kwartale tego roku prosiłem o odpis jednego procenta z podatku na fundację Magnalia Dei z dopiskiem Bibice. Na koncie fundacji jest 3492 zł. Z tych odpisów. Pieniądze te będą przeznaczone na rozbudowę. Tym, którzy zdecydowali się w ten sposób wspomóc inwestycje w naszej parafii bardzo dziękuję. W roku 2020 też będzie taka możliwość.

4.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych będzie w poniedziałek o godz. 17 a klas ósmych w piątek o godz. 17. Chciałbym prosić dorosłych, rodziców, którzy chcieliby poświęcić np. 45. Minut czasu i spotkać się z przygotowującymi się do bierzmowania, by podzielić się z nimi swoją wiara, a także życiowym doświadczeniem. Chętnych proszę o kontakt. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie biblijno- modlitewne w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w piątek o godz. 19: 15.

Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie: 8 11.piątek godzina 19:00 , 11.11 poniedziałek 19 , 29.11 piątek godzina 19

5. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu przed lub po Mszy św. oraz w niedziele przed Mszą św. o godz. 8; 11 i 16.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

7.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
• 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

8. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.. Państwu Raszewskim dziękuję za kwiaty do kościoła, dziękuję za dary do kuchni,

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Szczęść Boże!