Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 13 października 2019

By 17 października 2019No Comments

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi WSTAŃCIE CHODŹMY. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 18 i różańcu.

3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. W intencji tych małżeństwo i rodzin będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie różańcowym.

4.Grupa Magnalia Dei zaprasza w najbliższą środę zaprasza na uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spotkanie GA 14.10.2019 i 18. 10.2019 o godzinie 19 serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18, czyli ok. godz. 18: 30 a w niedzielę o godz. 15: 30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

8. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać po Mszy św. lub w kancelarii. W intencji zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. w dzień zaduszny w 2 listopada o godz. 18. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić w ciągu całego roku przed Mszą św. o godz. 8: 11 i 16. W listopadzie codziennie przed lub po Mszy św. Przy okazji informuję, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta o godzinie 14. ( Kartki do wpisania wypominek można sobie zabrać są przy wejściu do kościoła- oczywiście można wypisać zmarłych na innych kartkach, najważniejsze, żeby czytelnie).

9. Ochotnicza Straż Pożarna i parafia w Bibicach zaprasza mieszkańców Bibic i nie tylko na drugi etap warsztatów z pierwszej pomocy w piątek 18.10.2019 o godz. 18. w ramach projektu ” działaj lokalnie” realizowanych w naszej remizie. W ramach zajęć ciekawe wykłady ratownika medycznego na pierwszych zajęciach obsługa defibrylatora AED ćwiczenia na fantomach. Więcej informacji na plakatach oraz na facebooku kontakt i pytania email [email protected]

10. Mamy już plan a rozbudowę plebanii i zaplecza duszpasterskiego. W związku z tym zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie w następną niedzielę na, godz. 17. Ponieważ musimy podjąć dość ważne decyzje, proszę o takie poukładanie planu dnia, by móc wziąć udział w spotkaniu.

11. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra, jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

13. Dziękuję za dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii. Dziękuję za wykoszenie trawy, za dary do kuchni. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!