Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 października 2019

By 7 października 2019No Comments

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18. czyli ok. godz. 18:30. Dzieci z klas 3. wraz z rodzicami zapraszam w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18, w czasie której zostaną poświęcone różańce dzieciom. Po Mszy św. zapraszam Rodziców na spotkanie organizacyjne.

3. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „WSTAŃCIE CHODŹMY”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Grupa Magnalia Dei zaprasza w najbliższą środę zaprasza na uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem najświętszym Sakramentem. Spotkanie GA 14.10.2019 i 18. 10.2019 o godzinie 19 serdecznie zapraszamy. Kolejne spotkanie Caritas Bibice odbędzie się we czwartek 10.10.2019 o godzinie 19.30. Tematem spotkania będzie przede wszystkim zaplanowanie wydarzeń, które odbędą się do wakacji oraz wybór osób nadzorujących Parafialny Zespół Caritas przez kolejne 2 lata.

5. W naszej parafii organizowana jest zbiórka odzieży zimowej, którą przekażemy krakowskiemu Dziełu Pomocy św. Ojca Pio – organizacji, która na co dzień wspiera ponad dwa tysiące osób bezdomnych. W szczególności potrzebne są męskie: kurtki, bluzy, swetry, podkoszulki z długim i krótkim rękawem, spodnie, szaliki, czapki, rękawiczki, ciepła bielizna oraz buty. Zima jest szczególnie trudnym czasem dla tych, którzy nie mają domu.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
– października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

8. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!