Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 września 2019

By 29 września 2019No Comments

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Młodzież z klas 7. i 8. proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania do końca tygodnia.

3. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam w piątek 27 września na godz. 19 do uczestnictwa w spotkaniu organizacyjnym związanym z przygotowaniem do dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Natomiast rodziców razem z dziećmi zapraszam w niedzielę 29.09.2019 r. na Mszę św. o godz. 11. Po Mszy św. dzieciom zostaną rozdane materiały, które pomogą im w lepszym przygotowaniu się do pierwszej spowiedzi i Komunii. św.

4. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i młodzież Grupy Apostolskiej w czwartek i piątek o godzinie 19:00. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy nowe osoby.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy nowych wolontariuszy. Na spotkaniu w miniony piątek zastanawialiśmy jakie podjąć kroki, by z żywności, którą przywozimy mogła korzystać większa grupa ludzi.

6. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 7.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
• 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

10. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Nieustającej Pomocy, świętych Patronów oraz wszelkich potrzebnych łask!

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl