Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 8 września 2019

By 8 września 2019No Comments

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Zapraszam.

4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz.18. Po Mszy św. do godz. 21 będzie zgodnie z prośba Ks. Arcybiskupa adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie i modlitwa przy Krzyżu. Proszę o włączenie się w prowadzenie modlitwy Grupy działające przy naszej parafii.

5. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

6. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. Pan Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że trzecią ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w sobotę 14 września od godz. 8. 00 do godz. 13. 00 w Domu Ludowym, Rynek 2.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

10. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za wykoszenie trawy, za dary do kuchni. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki MB Nieustającej Pomocy, świętych Patronów oraz wszelkich potrzebnych łask!

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!