Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 25.08.2019

By 25 sierpnia 2019No Comments

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 18.

3. W ikonie Matki Bożej Zwycięskiej przybyła Maryja przed 70 laty do świątyni w Zielonkach. Najstarsi parafianie pamiętają to niesamowite wydarzenie, gdyż także nasza wspólnota należała do parafii w Zielonkach. Wtedy to kilka tysięcy parafian wyszło wówczas na granicę parafii, by przywitać Ikonę i wprowadzić Ją do świątyni. W naszym pokoleniu chcemy przeżyć to przybycie Matki Bożej i zaprosić Ją do naszych serc i naszych rodzin. Uroczystości pod przewodnictwem Ks. Bpa Janusza Mastalskiego będą jutro ( w poniedziałek 26 sierpnia) o godzinie 18.00 w kościele w Zielonkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wobec wizerunku Matki Bożej Zwycięskiej.

4. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci oraz dla młodzieży będzie w Pątek 6 IX o godz. 18. Wtedy także będzie błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej.

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. W tygodniu mamy: tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Źródło.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
• 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

7. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie, za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Dziękuję za dary do kuchni. Dziękuję osobom, które przywożą żywność. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Bóg zapłać za ofiary na wykonanie balustrad przy wejściu do kościoła.. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!