Ogłoszenia Duszpasterskie 21/7/2019

By 21 lipca 2019No Comments

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta, a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów o godz. 18.

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
• 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
• 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
• 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

7. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za dary do kuchni. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Dziękuję za ofiary będą przeznaczone na wykonanie barierek przy wejściu do kościoła. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl