Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 lipca 2019

By 14 lipca 2019No Comments

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz zmienionych godzinach posługi w biurze parafialnym.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Krzysztofem Kurzec- odpowiedzialnym za I Wspólnotę PPK. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

5. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami letniego wypoczynku i rekolekcji organizowanymi przez naszą parafię i diecezję. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

6. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

8. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za dary do kuchni. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. W czerwcu PZC rozprowadził żywność o wartości 33358 zł. Dziękuję osobom, które przywożą żywność. W następną trzecią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na wykonanie barierek przy wejściu do kościoła. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!