Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 czerwca 2019

By 24 czerwca 2019No Comments

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Przeżywamy uroczystość odpustową, swoiste imieniny parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, za troskę, o godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać prał. dr. Dariuszowi Rasiowi za przewodniczenie naszej modlitwie. (Podziękowanie Księżom). Bóg zapłać. Dziękuję chórowi, orkiestrze z Zielonek, zespołom: FolkLove, Fit Dance, Bibiczanie, Kapeli Folklorystycznej. Dziękuję, p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Katarzynie, p. Andrzejowi – katechetom, Straży Pożarnej, ministrantom, lektorom, paniom niosącym feretrony, mężczyznom niosącym baldachim, paniom trudzącym się w kuchni, dziękuję za ofiarowane kwiaty do przystrojenia kościoła i wokół kościoła. Dziękuję za pracę i pomoc w kuchni. Bóg za prace porządkowe w kościele i wokół naszej świątyni i plebanii. Na ręce p. Sołtysa Tadeusza Łyska dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się i przygotowali nasze święto parafialne. Za upieczone wspaniałe ciasta. Tym którzy przygotowywali piknik. Ci ludzie wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zajmują się codziennie przywożeniem żywności. W maju rozprowadziliśmy żywność o wartości 33, 139, 72 zł. a od początku akcji na kwotę 108 350 zł. Bóg zapłać. Nie chcę wymieniać imiennie, bo obawiam się, bym kogoś nie pominął. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprosi potrzebne łaski w codziennym życiu.

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 18. Codziennie Msza św. o godz. 18. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. W czwartek zakończenie oktawy. Poświęcenie ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i tych z państwa, którzy przywożą żywność będzie we wtorek o godz. 19:30

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 18 .Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 18

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
• 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie, za dary do kuchni. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask! 8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!