Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 16 czerwca 2019

By 16 czerwca 2019No Comments

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2.Dzisiaj zapraszamy na godz. 17. 00 do Domu Ludowego na urodzinowy wernisaż „Moje malowanie” – wystawę jubileuszową bibickiej malarki pani Haliny Banaś.

3.W środę kończy się rok szkolny. Dzieci, młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół, rodziców zapraszam na Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.

4. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8: 11 i 16. Składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w archidiecezji. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Trasa procesji Bożego Ciała będzie następująca: ul. Spacerowa, Bławatkowa, Kościuszki, Kościelna. Proszę o kontakt osoby przygotowujące ołtarze. Homilie w Boże Ciało w czasie Mszy św. i procesji wygłosi ks. Jarosław Glonek. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszam do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji prosimy naszych strażaków. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.

5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Jest to także dzień odpustu w naszej parafii i święto sołectwa. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. prał. dr Dariusz Raś- archiprezbiter Bazyliki Mariackiej w Krakowie obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Do uświetnienia uroczystości zapraszam chór parafialny Psalite Deo, orkiestrę z Zielonek, druhów z OSP w Bibicach, zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, w strojach krakowskich zapraszam do niesienia feretronów. Zapraszam do niesienia baldachimu i chorągwi. Po mszy świętej odpustowej zapraszamy na festyn z okazji święta Parafii i Bibic. Na na scenie koncertowej wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Dzieci będą się bawić w krainie twórczości, pod opieką strażaków, harcerzy i animatorów. Zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa nowego projektu Rynku Bibic i rozbudowanej plebanii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Bibic na poczęstunek. Osoby, które chcą upiec na tę okazję ciasto proszę aby przyniosły je do Domu Ludowego w sobotę przed festynem w godz. od 14. 00 do 17.00.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

8. Dziękuję za prace wokół kościoła, za dary do kuchni, za ułożenie kwiatów( prośba o przynoszenie kwiatów ogrodowych do dekoracji kościoła). Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy