Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 9 czerwca 2019

By 9 czerwca 2019No Comments

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu, po Mszy św. o godz. 18 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona, o godz. 18.

4. Grupa Magnalia Dei poprowadzi Mszę św. w środę o godz. 18. Po Mszy św. będzie uwielbienie do godz. 19: 45 zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy dzieciom i młodzieży uczestniczących w minionym roku szkolnym w spotkaniach Grupy Apostolskiej. Chcielibyśmy również wyrazić wdzięczność rodzicom dzieci i Ks. Proboszczowi Janowi za zaangażowanie i umożliwienie przeprowadzenia spotkań. Zapraszamy na kolejne spotkania w nowym roku szkolnym 2019/2020 i życzymy udanych wakacji.

5. W niedzielę 23 czerwca po mszy świętej odpustowej zapraszamy na festyn z okazji święta Parafii i Bibic. Na na scenie koncertowej wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Dzieci będą się bawić w krainie twórczości, pod opieką strażaków, harcerzy i animatorów. Zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa nowego projektu Rynku Bibic i rozbudowanej plebani. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Bibic. Osoby, które chcą upiec na tę okazję ciasto prosimy, aby przyniosły je do Domu Ludowego w sobotę 22 czerwca, dzień przed festynem w godz. od 14. 00 Do 17.00.
Wszystkich, którzy chcą pomóc w pracy na festynie – potrzeba kilkanaście osób, zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższą środę 12 czerwca o godz. 20 tej na plebanię.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9: 30. Na spotkanie zapraszam kandydatów w przynajmniej z jednym z rodziców w celu zrobienia próby przyjęcia do grupy ministrantów. Próba sypania kwiatów i dzwonienia będzie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
Zapraszam na otwarcie wystawy naszej malarki: Pani Haliny Banaś w następną niedzielę 16 VI o godz. 17 w Kultorotece w Bibicach.

9. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
• 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

11. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie, za przycięcie bukszpanu, za dary do kuchni. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl