Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 czerwca 2019

By 2 czerwca 20195 czerwca, 2019No Comments

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.

4. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Chorych z Komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 9. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. Proszę o to także w inne piątki czerwca.

5. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą wigilijną w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 18.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Tygodnika Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W tym tygodniu jest wiele bardzo ciekawych artykułów na temat pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
• 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
• 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

8. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie, za wykoszenie trawy, za dary do kuchni. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl