Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 maja 2019

By 5 maja 2019No Comments

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy, jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Pisma Świętego. W tym roku będziemy czytać List do Galatów. Wraz z Grupą Magnalia Dei zapraszam na WIECZÓR BIBLIJNY I UWIELBIENIE” w środę. Grupa Magnalia Deli poprowadzi oprawę liturgiczną Mszy św., a po nabożeństwie majowym będzie uwielbienie i czytanie Pisma Świętego w ramach Tygodnia Biblijnego. W tym roku będziemy czytać lis do Galatów. Chętnych do czytania zapraszam do zgłaszania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej

3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej dzisiaj o godz. 16.

4. Spotkanie młodzieży z klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. Spotkanie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie w poniedziałek i czwartek o godz. 19 oraz w sobotę o godz. 9. Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie w piątek o godz. 19. Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9. Serdecznie zapraszam.

5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz., 18 czyli ok. godz. 18: 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. W następną niedzielę jest procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława BiM.

7. Zapraszam na wykład prof. dr hab. Małgorzaty Lekkiej z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk ” na wykład pt., „Dlaczego lekarzom jest potrzebna fizyka?” W niedzielę po Mszy św. o godz. 16, czyli ok. godz. 17. Serdecznie zapraszam.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,• 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Szczęść Boże!