Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 28 kwietnia 2019

By 28 kwietnia 2019No Comments

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3.Młodzież z klas VII nie będzie mieć w tym tygodniu spotkania przygotowującego do sakramentu bierzmowania. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.

4. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz., 18 czyli ok. g. 18: 30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Proszę o poprowadzenie adoracji w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego w czwartek od godz.17 do godz. 18.

6. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8 11 i 16. Po Mszy św. o godz. 16 zapraszam na przedstawienie pt. DREWNIANA MISKA – Jest to sztuka o potrzebie poszanowania godności człowieka w każdym momencie jego życia i wartości, jaką stanowi wielopokoleniowa rodzina. Przedstawienie przypomina, że naszym moralnym obowiązkiem jest troska o rodziców i szacunek wobec starszego pokolenia. Osoby starsze także mają ważną rolę do spełnienia w naszym społeczeństwie –powinny być ostoją mądrości, zdrowego rozsądku i „przewodnikiem po życiu” dla młodego pokolenia. Są to charakterystyczne tematy dla nauczania i myśli Jana Pawła II, dlatego sztuka ta jest dobrą formą przypomnienia sobie Jego przesłania.

7. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w sobotę od godz. 12. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w czwartek od godz. 17-18 i w piątek od godziny 15 do 16.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Aplikacja …. Płyty do zabrania. Żywność ok. 21.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

11 Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.
Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Szczęść Boże !