Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 marca 2019

By 10 marca 2019No Comments

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18: 30 i niedziele po Mszy, św. o godz. 11, dla dzieci w piątek o godz. 17. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. Spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o 19., Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.

5. Grupa Magnalia Dei organizuje podobnie, jak w ubiegłym roku modlitewną adopcję młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej, klas trzecich gimnazjum i maturzystów. Proszę o zapisywanie: młodzież lub rodziców młodzieży, byśmy ich otoczyli modlitwą. Zapisywać można w zakrystii lub w kancelarii.

6. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że podatki od nieruchomości na rok 2019 można zapłacić: we wtorek 12 marca od godz. 9.00 do 13.00 i od godz. 15.00 do 18.00 oraz w środę 13 marca od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00, w Domu Ludowym, Rynek 2 – na parterze.

7. Ogłoszenie policji i MARR będzie wysłane newsletterem.

8. Wszystkich chętnych zapraszam na NORDIC WALKING – bezpłatną naukę chodzenia z kijkami w niedzielę 10.03.2019 o godz. 16. Rozgrzewka i nauka techniki na dolnym boisku KS Bibiczanki, następnie idziemy w teren.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Dziękuję za wykonanie dekoracji wielkopostne, za dary do kuchni. Za wszelką pomoc i życzliwość. W ubiegłym tygodniu w czasie kwesty Parafialnego Zespołu Caritas zebrano na pomoc potrzebującym w parafii oraz w Syrii 1192 zł. Bóg zapłać! W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wykonanie balustrad przed wejściem głównym do kościoła i uzupełnienie według obowiązujących norm BHP przy wejściu bocznym i podjeździe dla niepełnosprawnych.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!