Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 lutego 2019

By 23 lutego 2019No Comments

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.

3. Spotkanie Wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Grupy Apostolskiej, ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Ministranci oraz wszyscy chętni z klasy siódmej, ósmej, gimnazjum oraz liceum, którzy chcieliby służyć w parafii, jako lektorzy proszeni są za zapisanie się w zakrystii. Zachęcam do pełnienia w parafii posługi lektora.

4. Młodzież klas siódmych proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania od poniedziałku do piątku po Mszy św., która odprawiana jest o godz. 18. Spotkania planowane są w poniedziałek o godz. 17. w salce na plebanii. To ostatni tydzień zapisów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 9. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Msza św. pierwszo piątkowa. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W piątek 1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

9. Dziękuję za dary do kuchni. Za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać! Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!