Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 lutego 2019

By 16 lutego 2019No Comments

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy kolejnych wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas. Spotkanie parafialnego Zespołu Caritas będzie w środę o godz. 20. Serdecznie zapraszam.

3. Spotkanie Wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Grupy Apostolskiej, ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Ministranci oraz wszyscy chętni z klasy siódmej, ósmej, gimnazjum oraz liceum, którzy chcieliby służyć w parafii, jako lektorzy proszeni są za zapisanie się w zakrystii. Zachęcam do pełnienia w parafii posługi lektora.

4. Młodzież klas siódmych proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania od poniedziałku do piątku po Mszy św., która odprawiana jest o godz. 18. Spotkania planowane są w poniedziałek o godz. 17. W salce na plebanii.

5. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
• 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

7. Dziękuję za dary do kuchni. Za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać!

Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!