Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 lutego 2019

By 4 lutego 2019No Comments

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Bardzo dziękuję za możliwość wspólnej modlitwy i rozmowy w Waszych domach. Bardzo dziękuję za znalezienie czasu (zwalnianie się z pracy i układanie tak obowiązków szczególnie zawodowych, by spotkać się z kapłanem na kolędzie). Postulaty, sugestie wysuwane przez parafian przeanalizujemy na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i podejmiemy stosowne działania. Dziękuję za życzliwość, gościnność i milą atmosferę. Bardzo dziękuję za składane ofiary przy okazji kolędy na moje utrzymanie i przeznaczone na potrzeby parafii. Dziękuję także imieniu, archidiecezji, misjonarzy, kapłanów emerytów i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, ponieważ część z ofiar składanych przy okazji kolędy jest przeznaczone na te cele. Bardzo dziękuję także i imieniu ministrantów i lektorów za składane im ofiary, jako wyraz wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu. Za wszystko dobro niech Pan Jezus błogosławi, a Matka Boża Nieustającej Pomocy ma w swojej opiece. Bóg zapłać. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte z różnych powodów, obejmuję modlitwą.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 7 pobłogosławimy chleb i wodę.

3. Spotkanie Wspólnoty Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Grupy Apostolskiej, ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.

4. W związku z planowanym w przyszłości remontem i przystosowaniem dolnego kościoła do celów ewangelizacyjnych, by mógł służyć dzieciom, młodzieży i całej społeczności naszej bibickiej parafii na spotkania, zajęcia edukacyjne a także w celu pożytecznego spędzania czasu Wspólnota Magnalia Dei wyszła z propozycją wsparcia naszego parafialnego dzieła przez przygotowanie ulotek z numerem konta fundacji Magnalia Dei, na które można przekazać 1% podatku z dopiskiem Bibice. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane naszej Parafii na zaplanowany remont. Oprócz wspomnianej możliwości w 2019 roku tak jak w poprzednim osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny do 6 % swojego dochodu, a osoby prawne do 10 % dochodu z dopiskiem- na cele kultu religijnego.

5. Pan Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że dzisiaj po każdej mszy świętej w Domu Ludowym na parterze można odebrać decyzje podatkowe od nieruchomości na n 2019 rok

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
• 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

7. Dziękuję za rozebranie szopki, dekoracji świątecznych i uporządkowanie kościoła.

8. Bóg zapłać! Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!