Ogłoszenia Duszpasterskie

27 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 28 stycznia 2019No Comments

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Porządek kolędy od 27 – 30 I 2019 r. Ul. Słoneczna i ul. Widokowa w niedzielę 27 I od godz. 13:30 Ul. Sosnowa od numeru 1 w poniedziałek 28 I od godz. 15 Ul. Mokra od numeru 1 w środę 30 I od godz. 15 Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być w czasie, kiedy była wizyta duszpasterska na ulicy, gdzie mieszkacie, to jest możliwość umówienia indywidualnego terminu wizyty duszpasterskiej. Można to zrobić w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii, a także telefonicznie, dzwoniąc na numer 12 285 85 00 lub pisząc na adres: [email protected] . Z państwem, którzy kontakowali się ze mną w sprawie ustalenia terminu wizyty duszpasterskiej będę się telefonicznie kontaktował.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Chorych z Komunią św. będę odwiedzał w piątek od g. 9. Okazja do spowiedzi od godz. 16-18.

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:10 i 18. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszy św. o godz. 8 będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę św. o godz. 10 szczególnie zapraszam ludzi w podeszłym wieku, chorych i samotnych. Od godz. 9:30 będzie okazja do spowiedzi św., a w czasie Mszy św. będzie można przyjąć sakrament chorych. Po Mszy św. zapraszam wraz z parafialnym Zespołem Caritas na spotkanie przy herbacie na plebanii. To spotkanie będzie w ramach tegorocznego światowego Dnia Chorego. W sobotę na Mszy św. o godz. 18 dzieci z klas trzecich odnowią przyrzeczenia złożone na chrzcie św. Zapraszam dzieci, rodziców i całe rodziny. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich.

5. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Najbliższe spotkanie Grupy Apostolskiej odbędzie się w piątek dn. 8.02.2019 o godz. 19.

6. Zapraszam do rozebrania dekoracji świątecznej w piątek o godz. 9.

7. Parafia i Sołectwo Bibice uprzejmie zapraszają na Koncert Noworoczny i Świąteczne kolędowanie. W Programie koncert wspaniałych muzyków, którzy zagrają i zaśpiewają największe światowe przeboje noworoczne i świąteczne. Występ grupy kolędniczej Bibiczanie i wspólne kolędowanie wraz z artystami. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17. 00 do Domu Ludowego w Bibicach.

8. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że decyzje podatkowe od nieruchomości na 2019 r. można odebrać w Domu Ludowym, Rynek 2, na parterze w sobotę 2 lutego od godz. 9.00 do 13.00 i od 19.00 do 19. 30 oraz w niedzielę 3 lutego od godz. 9.00 do 13. 00 i od 17. 00 do 17. 30.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
• 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

10. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!