Ogłoszenia Duszpasterskie

6 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 6 stycznia 2019No Comments

OBJAWIENIE PAŃSKIE 

 

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3. Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz. 12.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców . Porządek kolędy od 7 – 14 I 2019 r.

ul. Topolowa i ul. Lipowa od numeru 59 w poniedziałek 7 I I od g. 9

ul. Parkowa od numeru 31 do końca w poniedziałek 7 I od godz. 14

ul. Brzozowa od numeru 113 we wtorek 8 I od godz. 13 i ul. Sezamkowa

ul. Na Czekaj od numeru 1 do numeru 8h/2 we wtorek 8 I od g. 14

ul. Akacjowa i Na Czekaj od numeru 16 do numeru 8i/1 w środę 9 I od g. 14

ul. Dworska od numeru 1 w czwartek 10 I od g. 13

ul. Graniczna od numeru 7- 17, ul. Jagodowa, ul. Jaśminowa w piątek 11 I od g. 14

ul. Rezerwistów od numeru 1 w piątek 11 I od g. 15

ul. Leśna od numeru 3 do 33 w sobotę 12 I od g. 9

ul. Leśna od numeru 35 do końca w sobotę 12 I od g. 9

ul. Olszynowa w poniedziałek 14 I od g. 14

ul. Warszawska od jednostki wojskowej do numeru 141 w poniedziałek 14 I od g. 14

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej oraz rozesłany newsletterem. .

5. Uczestników i organizatorów PPAK na Jasną Górę zapraszam na opłatek do Domu Arcybiskupów Krakowskich w środę 9 stycznia. O godz. 17 będzie Msza św. w kaplicy biskupów krakowskich a następnie życzenia i łamanie się opłatkiem w sali okna papieskiego.

6. Po przerwie świątecznej powracamy do stałego porządku spotkań formacyjnych dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 8. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę na godz. 19, a Grupa Apostolska w piątek na godz. 19.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Tygodniku NIEDZIELA jest obszerny materiał z uroczystości odsłonięcia tablicy, poświęcenia Krzyża i udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach serdecznie zaprasza na honorową akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 13stycznia w godzinach od 9:00 do 13:00 w budynku remizy OSP. Warunek konieczny do oddania krwi to ukończone 18 lat, bycie zdrowym i wypoczętym. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i nr PESEL. Serdecznie zapraszamy wszystkich . Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

9. Dziękuję za odśnieżenie wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za dary do kuchni. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.