Ogłoszenia Duszpasterskie

26 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 26 grudnia 2018No Comments

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

1. Dziś, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa i o dzisiejszych solenizantach, aby do końca wytrwali w wierze.

2. Bardzo dziękuję za wykonanie szopki, za darowanie choinek, kwiatów, za dary do kuchni na wieczerze wigilijną, w której uczestniczyło kilkanaście osób z naszej parafii. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia.

3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Na Mszy św. o godz. 18 zostanie poświęcone wino. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. W najbliższą niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na wszystkich Mszach św. będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

4. W poniedziałek – zakończymy rok kalendarzowy 2018. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy, za co dziękować, ale mamy również, za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16

5. Został do Państwa rozesłany pierwszy newsletter naszej parafii. Bardzo dziękuję, p. Marcinowi Dacie za pomysł newsletter oraz przygotowanie bazy danych i redakcje. P. Mateuszowi Dacie dziękuję za przygotowanie nowej odsłony parafialnej strony internetowej oraz przygotowanie od strony technicznej newsletter. Na newslettera można się zapisać na stornie internetowej parafii oraz oczywiście zawsze zrezygnować z jego otrzymywania. Dziękuję za wielką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać.

6. Na ręce p. Anny Leginowicz i p. Tadeusza Łyska – Sołtysa myślę, że w imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję tym z Bibiczan, którzy tak pięknie przystroili nasz Rynek. Bóg zapłać.

7. W czwartek 27 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Na kolędę proszę o przygotowanie: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci. Moi drodzy, jeśli to możliwe to bardzo proszę o wyjście po kapłana. Otwarcie drzwi. My kapłani nie chcemy się wpraszać, ani odwiedzać nikogo na siłę. Głównym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa za rodzinę i błogosławieństwo domu, a także rozmowa na tematy duszpasterskie z domownikami. Wodę święconą na kolędę można zabrać z naczynia wystawionego w kościele przy wyjściu głównym.

8. Porządek kolędy od 27 do 31 XII 2018r.

ul. Spacerowa od numeru 1 do 78 w czwartek 27 XII od godz. 9

ul. Spacerowa od numeru 80 do końca w piątek 28 XII od godz. 9

ul. Kościuszki od numeru 2 do numeru 31 w piątek 28 grudnia od godz. 9

ul. Zarzecze od numeru 30 do numeru 2 w sobotę 29 XII od g. 9

ul. Kościuszki od 32 do 61 w sobotę 29 XII od g. 9

ul. Rynek i ul. Kościelna w niedzielę 30 I od godz. 14

ul. Źródlana od numeru 1 do końca w poniedziałek 31 XII od g. 9

ul. Bukowa od numeru 3 w poniedziałek 31 XII od g. 9

9.Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia, program rekolekcji i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Szczęść Boże!