18 listopada 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 18 listopada 2018No Comments

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17., a młodzieży z klas III gimnazjum w piątek o godz. 17. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie z środę o godz. 19. Grupa Apostolska będzie mieć spotkanie w piątek o godz. 19.

3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

5. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.

6. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
• 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
• 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

8. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykonanie dekoracji, za kwiaty do kościoła. Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!