Ogłoszenia Duszpasterskie

11 listopada 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 12 listopada 2018No Comments

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się, na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

3. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do bierzmowania jest odwołane. Młodzieży z klas III gimnazjum w piątek o godz. 17.

4. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

5. W 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości parafia i sołectwo Bibice zapraszają w niedzielę, 11 listopada tj. dzisiaj do Domu Ludowego na godz. 17.10., na widowisko muzyczno – artystyczne, pokaz tańców narodowych, występ grupy dziecięcej. Wystawę „Jan Paweł II w drodze do wolności” z prywatnych zbiorów Bibiczan i wystawę obrazów pani Haliny Banaś. Wspólnie świętując będziemy się cieszyć odzyskaną wolnością.”Prośba o wywieszenie flag.

6. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że czwartą ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym, we środę 14 listopada w godzinach od 9.00 do 11.00 i od 16. 00 do 18.00″

7. Codziennie w listopadzie po Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XI – św. Marcin z Tours
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

9. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykonanie dekoracji, za kwiaty do kościoła. P. Mariuszowi Zabiegaj dziękuję za przywiezienie plecaków i koszulek ŚDM, p. Markowi Szczurek i p Tadeuszowi Krawczyk za pomoc w przywiezieniu. Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!