Ogłoszenia Duszpasterskie

28 października 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 29 października 2018No Comments

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. W tym roku 15 grudnia na Mszy św. o godz. 17 Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII i III gimnazjum. Poświęci także tablice upamiętniającą konsekrację naszego kościoła oraz Krzyż, który znajduje się pod chórem. Do uświetnienia uroczystości zapraszam Chór Psalite Deo. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w kościele w środę 7 XI o godz. 19.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Msze św. naszej parafii będą: g. 8;11. O godz. 14 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci.

4. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

5. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. W naszej parafii Msze św. będą o godz. 7;9 i 18.

6. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 10. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Młodzież z klas ósmych i trzecich gimnazjum w ty m tygodniu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. pierwszo piątkowej o godz. 18. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.
Dzieci proszę o przebranie się za ulubioną świętą lub świętego i przyjście na Mszę św. w następną niedzielę o godz. 11. Można się będzie przebrać z salce na plebanii, lub zakrystii. Zrobimy taki mini ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Pogrzeb śp. Jerzego Krawczyk będzie w środę o g. 13, śp. Elżbiety Małek będzie w środę o godz. 15.

7. Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza na Koncert patriotyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie sie w najbliższą niedzielę 28.10.2018 o godz. 18.00 w hali sportowej w Zielonkach Wykonawcą koncertu jest Zespół Fermata i orkiestra kameralna. Wydarzeniu towarzyszą wystawy o tematyce niepodległościowej.

8. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykoszenie trawy, za dbanie o kwiaty w kościele. . Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!