14 października 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 14 października 2018No Comments

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 18:30.

7. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać po Mszy św. lub w kancelarii. W intencji zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. w dzień zaduszny w 2 listopada o godz. 18. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić w ciągu całego roku przed Mszą św. o godz. 8: 11 i 16. W listopadzie codziennie przed lub po Mszy św. Przy okazji informuję, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta o godzinie 14. ( Kartki do wpisania wypominek można sobie zabrać są przy wejściu do kościoła- oczywiście można wypisać zmarłych na innych kartkach, najważniejsze, żeby czytelnie).

8. W 1977 r. Karol Wojtyła w trakcie spotkania w Bibicach powiedział do nas „Abyśmy przyszłość swoją z przeszłości czytali”. Rok później został papieżem a my dzisiaj jesteśmy w przeddzień 40 rocznicy Jego wyboru na stolicę Piotrową.  Wraz z panem sołtysem mamy prośbę o użyczenie pamiątek związanych z naszym papieżem aby można je było zaprezentować w dniu 11 listopada, w Domu Ludowym. Proszę w tej sprawie o bezpośredni kontakt do mnie lub pana Tadeusza Łyska.

9. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach serdecznie zaprasza na honorową akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 21 października w godzinach od 9:00 do 13:00 w budynku remizy OSP. Warunek konieczny do oddania krwi to ukończone 18 lat, bycie zdrowym i wypoczętym. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i nr PESEL. Serdecznie zapraszamy wszystkich . Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

10. Chór Psallite Deo serdecznie zaprasza na obchody jubileuszu chóru, które rozpoczną się 14.10 Mszą Świętą z udziałem chóru o godzinie 11:00.  Tydzień później, tj. 21.10 o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Jubileuszowy w sali Domu Ludowego w Bibicach.

11. Link do filmu z Komunii św. Do oglądania: https://www.youtube.com/watch?v=bVnkKB350Hs
Do pobrania (20GB): https://mega.nz/#F!LzxRFCxC!Ebup54cPRb43E1W7_CpHLQ. W imieniu dzieci i rodziców, oraz swoim bardzo dziękuję p. Marcinowi Maryańskiemu za nagranie i zmontowanie filmu.

12.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

13. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Państwu Raszewskim dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła, dziękuję za ich ułożenie, dziękuję za dary do kuchni. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy