DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18 czyli ok. g. 18:30.

2. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3. We wtorek będziemy gościli w naszej parafii wieloletniego fotografa i świadka świętości Jana Pawła II p. Arturo Mari.

4. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek o godz. 19:30, Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19, ministrantów i lektorów w piątek o 19.

5. Zapraszamy sympatyków zwierząt wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi na Nabożeństwo z okazji rocznicy narodzin dla nieba św. Franciszka z Asyżu – Wielkiego Przyjaciela Zwierząt w czwartek 4 października o godz. 16.45 przed kościołem.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; Prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja będzie od 17 do 18. Proszę o poprowadzenie modlitwy. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Młodzież z klas ósmych i trzecich gimnazjum w ty m tygodniu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. pierwszo piątkowej o godz. 18. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dnia 7 października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 11. zostaną poświęcone różańce dla dzieci klas 3. przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Zapraszam dzieci wraz z rodzinami.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za ułożenie kwiatów w kościele, za prace przy koszeniu trawy i prace porządkowe wokół kościoła i plebanii, grupie Magnalia Dei za wypastowanie i pomoc w wyfroterowaniu kościoła. Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!