Ogłoszenia Duszpasterskie

9 września 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 20 września 2018No Comments

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17, a klas trzecich gimnazjum w piątek o godz. 17. Serdecznie zapraszam. Bierzmowanie planowane jest na grudzień tego roku.

3. Wspólnota Magnalia Dei po Mszy Świętej o godzinie 18:00 zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 20:00. Spotkanie Ministrantów i Lektorów w zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19.

4. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

5.Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II z Listu do rodzin: Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

7. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że podatek trzeciej raty od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym Rynek 2 w piątek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18. 00 oraz w sobotę od godziny 9.00 do godz. 11.00

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

9. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask Dziękuję za dary do kuchni, za wykoszenie trawy, dziękuję za ułożenie kwiatów w kościele, za przyklejenie stopni w kościele i przed kościołem, za oprysk bukszpanu. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Składkę będą zbierać przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bóg zapłać!