Zbiórka i wydawanie żywności, ubrań i innych produktów

Po wybuchu wojny na Ukrainie, w ramach pomocy dla uchodźców zatrzymujących się na terenie parafii, stworzyliśmy magazyn, w którym można zaopatrzyć się w produkty żywnościowe, środki higieniczne, środki czystości, pieluchy a także ubrania i co jakiś czas także zabawki, kołdry i inne rzeczy.

W tym celu prowadzimy cykliczne zbiórki a zgromadzone artykuły wydajemy w ciągu tygodnia w wyznaczone dni. Bieżące informacje na temat potrzebnych artykułów publikujemy regularnie na FB Caritas BIBICE.

W ramach tego wolontariatu konieczne jest odbieranie przynoszonych artykułów, ich sortowanie, wydawanie i ustalanie bieżącego zapotrzebowania. Włączamy się również w zbiórki pieniężne po wyznaczonych Mszach Św.

Osoby chętne do włączenia się w ten rodzaj pomocy proszone są o wysłanie maila na adres

[email protected]

Oferty pracy

W ramach pomocy dla osób z Ukrainy, które zatrzymały się u rodzin w Bibicach na dłużej poszukujemy pracy. Mile widziane są oferty na stałe oraz tak zwane prace dorywcze na jeden lub kilka dni. Liczy się każda oferta. Pomoc tym ludziom, to nie tylko dach nad głową czy przekazywanie żywności, ale również uaktywnienie ich zawodowo.

Prosimy uprzejmie o przesyłanie na poniższy adres mailowy ofert. Będziemy przekazywać je osobom zainteresowanym.

[email protected]

Zupa w namiocie Caritas

Praktycznie od początku wojny, kiedy to na dworcu w Krakowie zaczęli tłumnie pojawiać się uchodźcy nasza parafia włączyła się w przygotowywanie i rozdawanie pożywnych posiłków.

Z pierwszą zupą byliśmy na dworcu już w Środę Popielcową 2-ego marca. W każdym tygodniu rozdajemy 200-300 porcji zupy i pieczywa.

Zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w przygotowywanie oraz dowóz i rozdawanie potrzebującym posiłków. Dni w które jeździmy to poniedziałek, środa i czwartek.

Zupę przygotowujemy w godzinach 8:00-13:00. Wyjazd na dworzec do namiotu Caritas około 13:00-13:15. Powrót do Bibic 14:30-15:00.

Do przygotowania posiłku potrzebne są 2 osoby oraz na dostawę posiłku kolejne 2 osoby.

Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji prosimy o kontakt na adres mailowy

[email protected]