Ogłoszenia Duszpasterskie 21 maja 2023

By 24 maja 2023No Comments
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z zaproszonymi Gośćmi do uczestnictwa w Białym Tygodniu. Wraz z Katechetami proponuję następujący porządek:
Poniedziałek- 22 maja- godz. 18- modlitwa za Ojców
Wtorek – 23 maja- godz. 18- modlitwa za Rodziców Chrzestnych
Środa- 24 maja-godz. 18- modlitwa za Rodzeństwo
Czwartek – 25 maja-godz. 18- modlitwa za Babcie i Dziadków
Piątek – 26 maja-godz. 18- – modlitwa się za Mamy- w tym dniu będzie poświęcenie pamiątek, które Dzieci otrzymały z okazji Komunii św.
Sobota – 27 maja-godz. 18- modlitwa za Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców.

3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

5. W piątek, 26 maja przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. Spotkanie grup: Niespokojni nadzieją wtorek g. 19; Magnalia Dei — środag. 19. Serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Dzieci z klas czwartych oraz ich rodziny zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16 do 17 30 , a w niedzielę na godz. 11 na Mszę św. rocznicy pierwszej Komunii św.

8. Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 17.10 do Domu Ludowym, Rynek 2. Porozmawiajmy o Bibicach o sprawach dla nas Bibiczan ważnych.

9. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci klas III za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła oraz plebanii. Za dar ofiarny postaci baldachimu. W kwietniu rozprowadzono żywność o wartości. 64 tys. 711,76 zł. Za makulaturę parafii zapłacono 4 tys. zł. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty (wspomnienie obowiązkowe).

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy