Ogłoszenia Duszpasterskie 12 marca 2023 r.

By 12 marca 2023No Comments
TRZECIA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku jedna z niedziel Wielkiego Postu Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Gościmy dzisiaj w naszej parafii MISJONARZY KOMBONIANÓW, których działalność ewangelizacyjną będziemy mogli po Mszach św. wesprzeć.

2. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 25 marca rozpoczniemy także 9. miesięczną modlitwę w ramach DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA NIENARODZONEGO. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji proszę o zabranie deklaracji.

3. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 17. Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżówa w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Młodzież klas VII i VIII proszę o uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

4. Rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne będą od Niedzieli Palmowej 2 do Wielkiej Środy 5 kwietnia. Poprowadzi je bp prof. Antoni Długosz . Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji zostanie rozesłany parafialnym newsletterem.

5. W tym roku jubileusz 10 lat istnienia obchodzi chór Psallite Deo, powstały i działający przy naszej parafii. Dzisiaj o godz. 11.00 będziemy się modlić za członków chóru na mszy św. w jego intencji, aa w sobotę 15 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy z koncertów jubileuszowych poświęcony muzyce sakralnej, na który już dzisiaj gorąco zapraszam.

6. W kolejne dwie niedziele w ramach akcji charytatywnych na okres Wielkiego Postu 2023 – Parafialny Zespół Caritas Bibice będzie sprzedawał paschaliki i baranki wielkanocne.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna ww czwartek i piątek od 18:45 do 19:30 i w sobotę od 9 do 10.

8. W naszej parafii chcemy zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych w niedzielę 26 marca br. Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życie. Potencjalny dawca będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety, oczywiście pomożemy i postaramy się odpowiedzieć na pytania, oraz oddanie trzech wymazów z wewnętrznej strony policzka. DKMS oraz inne organizacje współpracują ze sobą aby znaleźć Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych z krwi lub szpiku. Dawać Pacjentom szansę na nowe życie.
W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu Opiekun – film poświęcony św. Józefowi. Seans odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 19.30. Cena Biletu 14 zł. Zapisy do niedzieli 12 marca.

9. Ks. prałat Józef Jakubiec zaprasza na TURNUS WYPOCZYNKOWO-REHABILITACYJNY DLA SENIORÓW I RODZICÓW Z DZIEĆMI: MIĘDZYWODZIE VARSOWIA nad Morzem od 24 czerwca do 8 lipca. Informacje i zapisy u Ks. Prałata telefonicznie (605 263 111) – do 20 marca. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. Koszt: zaliczka 350. zł i 2350. wpłata na miejscu plus transport autokarem z Nowego Bieżanowa.

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi, a wasi patronowie wypraszają wam potrzebne łaski.
Dziękuję za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na prace porządkowe na cmentarzu.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej
parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy