Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26.II 2023

By 26 lutego 202328 lutego, 2023No Comments

1. Wielki Post to szczególny czas na refleksje nad swoim życiem oraz drogą do świętości.

2. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Zapraszam na ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w ciszy w piątek od godz. 19 do 21. .Spotkanie lektorów kandydatów na ministrantów i ministrantów w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

3. Zapraszam młodzież z klas siódmych do zapisywania się na spotkania przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Przy zapisywaniu proszę o okazanie indeksu z katechetycznego z potwierdzonym uczestnictwem w katechezie we wszystkich klasach szkoły podstawowej. Ostateczny termin zapisów to niedziela 3 marca. Spotkanie młodzieży z klas ósmych będzie w piątek o godz. 18:30 w kościele.

4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele o godzinie 17 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30 będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą, a w niedzielę o godzinie 12- dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w piątek. Gorzkie Żale będą w naszym kościele o godz. 15, Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam chętnych do prowadzenia nabożeństw Drogi Krzyżowej do kontaktu ze mną.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie Droga Krzyżowa. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

6. Rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne będą od 26 do 29 marca.Poprowadzi je ks. bp prof. Antoni Długosz. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji zostanie rozesłany parafialnym newsletterem.

7. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie. TERMIN PIELGRZYMKI to 10-17 listopada 2023 roku. CENA PIELGRZYMKI TO
2050 zł i 930 USD oraz 100 USD (płatne na miejscu). Informacja na stronie naszej parafii: www.parafiabibice.pl zakładka Aktualności.

8.W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu. Na seans OPIEKUN poświęcony osobie św. Józefa w poniedziałek 20 marca o godz. 19. Cena biletu 14 zł. Zapisy w kancelarii lub po Mszach św. do niedzieli 12 marca. Serdeczne zapraszam.

9.W dniu 05 marca 2023 r. o godzinie 11:00 w Bibicach odbędzie się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem biegu lokalnego w Bibicach jest Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Bieg będzie przebiegał ulicami: Lipową, Dworską, Leszczynową, Wrzosową.
Organizator z góry przeprasza mieszkańców za wszelkie utrudnienia związane z tym wydarzeniem.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!