Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 stycznia 2023

By 22 stycznia 2023No Comments
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego

2. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. W środę, 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.

5. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu.

6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.

Ul. Leśna od numeru 26 do końca w poniedziałek 23 stycznia od godz. 12
Ul. Brzozowa od numeru 132 i ul. Sezamkowa we wtorek 24 stycznia od godz. 13
Ul. Nad Potokiem od numeru 10 we wtorek 24 stycznia od godz.18
Ul. Bławatkowa od numeru 2 w środę 25 stycznia od godz. 13
Ul. Jurajskie Wzgórze od numeru 2 w środę 25 stycznia od godz. 15
Ul. Na Czekaj od numeru 1 E, i ul. Akacjowa w czwartek 26 stycznia od godz. 13
Ul. Sosnowa od numeru 4 w czwartek 26 stycznia od godz. 16
Ul. Rezerwistów od numeru 1 A w piątek 27 stycznia od godz. 13
Ul. Wrzosowa od numeru 1 i ul Zbożowa w piątek od godz. 15
Ul. Graniczna od numeru 51 i Kwiaty Polne w sobotę 28 stycznia od godz. 10
Ul. Królewska od numeru 102 i Wichrowe Wzgórze w poniedziałek 30 stycznia od 13
Ul. Olszynowa od numeru 5 w poniedziałek 30 stycznia od godz. 16
Ul. Kościelna od numeru 1 w środę lutego od godz. 13
Ul. Widokowa od numeru 2 w środę 1 lutego od godz. 15
Ul. Krótka w środę 1 lutego od godz. 19:30
Ul. Bukowa w czwartek 2 lutego od godz. 16

7. W odpowiedzi na prośbę części Parafian w tym roku także zapraszam na tzw. Mszę św. kolędowe, szczególnie tych, którymi z różnych względów nie mogłem odwiedzić i pomodlić się w ramach tradycyjnej kolędy. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych. Będzie można z kościoła zabrać wodę święconą i po powrocie z kościoła rodziny wspólnie pomodlą się o błogosławieństwo w swojej rodzinie. Mieszkańców z ulicy Łąkowej mokrej na czekaj nad potokiem Niezapominajek Ogrodowej, Orzechowej, Parkowej Rezerwistów. Słonecznej Sosnowej, Spacerowej, Szkolnej, Warszawskiej. Wichrowe Wzgórza, Widokowej. Mieszkańców którzy nie mieli możliwości spotkania się na kolędzie z duszpasterzem zapraszam na Mszę św. w środę 25 stycznia o godz. 18.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– Wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).
– Czwartek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe).
– Sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

9. Serdeczne dziękuję za dary do kuchni i za wielką życzliwość wobec parafii i mojej osoby. Dziękuję za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościoła.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy