Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 15 stycznia 2023

By 15 stycznia 2023No Comments
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.

2. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

3. W sobotę, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.

Ul. Warszawska od numeru 195 do końca w poniedziałek 16 stycznia od godz. 12
Ul. Ogrodowa od numeru 8 i ul. Kasztanowa od numeru 1 we wtorek 17 stycznia od godz. 13
Ul. Zagaje od numeru 1 we wtorek 17 I od godz. 19
Ul. Dworska od numeru 1 do końca we środę 18 stycznia od godz. 14
Ul. Orzechowa od numeru 2 w środę 18 stycznia od godz. 19:30
Ul. Szkolna od numeru 2 w czwartek 19 stycznia od godz. 12
Ul. Mokra od numeru 1 w piątek 20 stycznia od godz. 13
Ul. Leśna od numeru 3 do 23 w sobotę 21 stycznia od godz. 10
Ul. Leśna od numeru 26 do końca w poniedziałek 23 stycznia od godz. 12

6. W odpowiedzi na prośbę części Parafian w tym roku także zapraszam na tzw. Mszę św. kolędowe, szczególnie tych, którymi z różnych względów nie mogłem odwiedzić i pomodlić się w ramach tradycyjnej kolędy. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin, obecnych i nieobecnych. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych. Będzie można z kościoła zabrać wodę święconą i po powrocie z kościoła rodziny wspólnie pomodlą się o błogosławieństwo w oparciu o tekst rozesłany newsletterem. Tekst ten będzie także na parafialnej stornie internetowej. Modlitwa o błogosławieństwo dla domu i rodziny, Mieszkańców z ul. Brzozowej, Bukowej, Dworskiej, Galicyjskiej. Granicznej, Jagodowej, Jaśminowej. Jurajskich Wzgórz, Kasztanowej, Kościelnej, Kościuszki. Królewskiej. Krótkiej, Kwiaty Polne, Leszczynowej, Leśnej, Lipowej zapraszam na Mszę św. w czwartek 19 stycznia o godz. 18. A Mieszkańców z ulicy Łąkowej mokrej na czekaj nad potokiem Niezapominajek Ogrodowej, Orzechowej, Parkowej Rezerwistów. Słonecznej Sosnowej, Spacerowej, Szkolnej, Warszawskiej. Wichrowe Wzgórza, Widokowej. Wiśniowej, Wrzosowej. Zagaje Zarzecze Zbożowej, Źródlanej zapraszam w czwartek 26 stycznia o godz. 19.

7.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

8. Serdeczne dziękuję za dary do kuchni i za wielką życzliwość wobec parafii i mojej osoby. Dziękuję za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościoła.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!